F  I  T  N  E  S  S    C  L  U  B    Z  A  H  I  R  
STREFA KLIENTA
wejdź >>

GABINET MASAŻU ABHYANGA

 

 

Gabinet Masażu Abhyanga
Masaże Ajurwedyjskie i Orientalne.
Sylwia Fokin-Kapłunow

Tel. +48 784-003-678 lub +48 501-221-534Zapisy pod numerem Zahiru 784 003 678

Istnieje możliwość zakupu bonów podarunkowych.

 

Zapraszam!

 

 

OFERTA WAŻNA OD 1.05.2023 R.

 

Witamy w nowym Gabinecie Masażu Abhyanga –Masaże ajurwedyjskie i orientalne.

„Odpocznij. Pole, które odpoczęło, daje obfite plony” - Owidiusz

 

Gabinet jest prowadzony w Zahir Fitness Club i mieści się w Strefie SPA.

 

ABHYANGA” oznacza dosłownie „namaszczenie”. Zapraszamy na masaże i zabiegi, które wykonujemy ciepłymi olejami ziołowymi. Abhyanga jest symbolem dotyku, który daje ukojenie.

Masaże ajurwedyjskie mają swoje korzenie w ajurwedzie, która jest przekrojowym i wyjątkowym  systemem medycznym oraz filozofią prowadzącą do zdrowego życia. Ajurweda nie tylko opisuje środki, za pomocą których człowiek może odzyskać zdrowie i dobre samopoczucie, lecz także metody, jak ten stan utrzymywać i chronić. Masaże są niezwykle pomocne w osiągnięciu równowagi ciała i umysłu, utrzymaniu pełnej harmonii pomiędzy tym, co fizyczne i duchowe.  Masaż to dotyk, którego potrzebuje każdy człowiek. Wykonywany regularnie pozwala na prawidłowe funkcjonowanie ciała pod względem fizycznym, mentalnym i duchowym.

 

 


Masaże

 

Rodzaj masażu

Czas trwania

Cena

*Masaż ABHYANGA (ajurwedyjski masaż ciepłym olejem)

1 h

180,00 zł

*Masaż LOMI-LOMI (hawajski masaż wykonywany przedramionami)

1,5 h

250,00 zł

*Masaż RATNAABHYANGA (masaż gorącymi kamieniami półszlachetnymi)

1 h

180,00 zł

*Masaż UDVARTANA (ajurwedyjski masaż proszkowo-olejowy, głęboki peeling antycellulitowy)

1 h

200,00 zł

*Masaż CZEKOLADOWO-KOKOSOWY (wykonywany naturalną czekoladą i olejem kokosowym)

1 h

200,00 zł

Masaż RELAKSACYJNY (ciepłym olejem)

1 h

170,00 zł

Masaż GŁOWY Z OLEJOWANIEM (ciepłym olejem)

0,5 h

80,00 zł

Masaż  AJURWEDYJSKI+OLEJOWANIE GŁOWY

1,5 h

250,00 zł

Masaż TAJSKI STÓP

40 min

100,00 zł

Masaż KLASYCZNY CAŁOŚCIOWY

50 min

130,00 zł

Masaż KLASYCZNY ODCINKOWY

30 min

80,00 zł

Masaż KOBIDO (Masaż japoński twarzy + serum)

75 min

200,00 zł

Masaż TWARZY LIFTINGUJĄCY BelViso (+maska)

1,5 h

200,00 zł

KARNETY:

 

 

Karnet 3 masaży KLASYCZNY Mocne Plecy

30 min

210,00 zł

 

Do każdego masażu ajurwedyjskiego można dołączyć  za dodatkową opłatą 70,00 zł masaż głowy z olejowaniem lub na sucho.

 

 

 

Rytuały odżywczo - relaksacyjne na ciało

 

Rodzaj zabiegu na ciało

Czas trwania

Cena

Rytuał ARBUZOWA  ROZKOSZ (peeling, maska na ciało, masaż + masaż twarzy)

1,5 h

250,00 zł

Rytuał CZEKOLADOWA ROZKOSZ (peeling, maska na ciało, masaż + masaż twarzy)

1,5 h

250,00 zł

OKŁADY BOROWINOWE (borowina połczyńska)

0,5 h

80,00 zł

 

Rytuały odżywczo - relaksacyjne na twarz

 

Rodzaj zabiegu na twarz

Czas trwania

Cena

Japońska pielęgnacja

70 min

180,00 zł

 

 

 

 

OPIS ZABIEGÓW:

 

Masaż ABHYANGA

Masaż Abhyanga (w dosłownym tłumaczeniu „namaszczenie”), to w zależności od typu osoby masowanej delikatny lub głęboki masaż całego ciała wykonywany ciepłymi, ziołowymi olejami. Masaże olejowe znane ze swojego pozytywnego oddziaływania na system immunologiczny opierają się na zasadzie – im więcej stresu (fizycznego lub psychicznego) doświadcza nasz organizm tym więcej oleju należy użyć w trakcie masażu.

Głęboko relaksujący i oczyszczający masaż całego ciała olejami ziołowymi Abhyanga jest jednym z najważniejszych zabiegów stosowanych w Ajurwedzie. Regularne masaże olejami pobudzają układ krążenia, koją system nerwowy i wzmacniają muskulaturę. Wspierają trawienie, oczyszczają krew i dotleniają komórki ciała, tym samym poprawiając samopoczucie fizyczne i psychiczne. Masaż Abhyanga pobudza organy wewnętrzne poprzez stymulację punktów witalnych na ciele, tzw. punktów "marma" oraz kanałów energetycznych "nadis", odpowiedzialnych za funkcjonowanie konkretnych organów.

Badania naukowe dowodzą, że masaże olejami ajurwedyjskimi intensywnie przyspieszają produkcję hormonów w skórze. Właściwości odmładzające i regenerujące tego typu masaży znane są i wykorzystywane w Ajurwedzie od tysięcy lat. Łagodne masaże olejowe głęboko i trwale uspokajają myśli i rozluźniają ciało.

W Ajurwedzie stosuje się przeważnie oleje ziołowe o różnym działaniu – są to oleje chłodzące, ogrzewające, oczyszczające, uspokajające, energetyzujące, odżywiające, regenerujące i inne. Cechy te przenikają się nawzajem w działaniu i wynikają często jedna z drugiej. Najlepszymi jakościowo olejami ayurvedyjskimi są oleje ziołowe na bazie oleju z czarnego sezamu (sesamum indicum nigrum). Długotrwały proces gotowania z różnymi ziołami i kilkukrotna filtracja, sprawiają, że oleje te uzyskują delikatną strukturę. Dzięki temu oleje przenikają przez pory skórne i wnikają głęboko w tkankę łączną. Łatwość wnikania ma ogromne znaczenie terapeutyczne, jeżeli chodzi o odżywienie tkanki lub oczyszczenie organizmu ze złogów. Stosowanie zwykłego, spożywczego oleju słonecznikowego lub oliwy z oliwek nie ma nic wspólnego z Ajurwedą. Skuteczność masażu Abhyanga zależy przede wszystkim od jakości i właściwości użytego oleju.

Oleje ajurwedyjskie wzmacniają system nerwowy i immunologiczny, regenerują tkankę od wewnątrz i na zewnątrz. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników oraz chronią przed intensywnym promieniowaniem słonecznym.


Masaż LOMI-LOMI

Masażu Lomi Lomi to tradycyjny masaż hawajski wykonywany przedramionami. Zwany jest   również „dotykiem łapy zadowolonego kota”. To niezwykły zabieg o wieloletniej tradycji, który wywodzi się w filozofii Huny. Za sprawą masażu Lomi Lomi, który wprowadza Klienta w stan głębokiego relaksu i odprężenia, organizm uwalnia się od wielu fizycznych i psychicznych blokad, ograniczeń, negatywnych wzorców i kompleksów.

Zalecany jest przy chronicznych bólach kręgosłupa, bólach mięśni i głowy, które są skutkami  długotrwałego stresu lub przeżywanych konfliktów wewnętrznych.

Zabieg ten wywołuje uczucie błogostanu, który osiągany jest przez synchroniczne, miękkie i płynne ruchy terapeuty. Szacunek okazywany osobie masowanej sprawia, że czuje się ona wyjątkowo.  Zazwyczaj wykonywany jest on w konkretnej intencji. Masujący pracuje głównie przedramionami w rytm bardzo charakterystycznej tanecznej muzyki. Kojące dźwięki wprowadzają osobę masowaną w niezwykły nastrój.

Działanie masażu Lomi Lomi:

 • polecany dla osób narażonych na stres i przemęczenie
 • doskonale rozluźnia spięte mięśnie i ścięgna
 • poprawia elastyczność i ruchliwość stawów
 • poprawia krążenie krwi i limfy przez co usprawnia procesy detoksykacji tkanek
 • stymuluje układ trawienny
 • wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej
 • stymuluje do działania

Masaż RATNAABHYANGA

„Ratna” w sanskrycie znaczy klejnot, kamień szlachetny, z kolei „Abhyanga” oznacza masaż, namaszczenie. Ratnaabhyanga to masaż dużymi, gorącymi kamieniami półszlachetnymi, kryształami górskimi i ciepłym, w stu procentach naturalnym, certyfikowanym olejem ajurwedyjskim. Polega przede wszystkim na masowaniu, przekazywaniu ciepła w najgłębsze partie mięśniowe nawet te najbardziej napięte, a nie tylko na układaniu kamieni na ciele. Podczas masażu używa się kamieni - unikatów i kryształów obrabianych tylko na specjalne zamówienie, z surowców pochodzących z różnych rejonów Indii. Są to przede wszystkim jaspisy, karneole, awenturyn, tygrysie oko, kryształ górski, ametyst, kwarc różowy. Każdy z kamieni ma inne właściwości i określony wpływ na ciało. Kamienie półszlachetne, z racji swoich znakomitych właściwości regenerujących, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm. Jest to wyjątkowo ekskluzywny masaż, zarówno ze względu na przyjemne doznania, działanie jak i na sam wygląd kamieni. Masaż gorącymi kamieniami całego ciała ma działanie witalizujące, doskonale likwiduje napięcia i bóle mięśni, stanowi element energizujący dla każdego rodzaju skóry. Masaż ten wywołuje przyjemne odczucia. Wpływa na witalność organizmu, dodaje energii, neutralizuje stres oraz przynosi uspokojenie dla mięśni.


Masaż UDVARTANA

Udvartana to masaż uwielbiany przez kobiety i od wieków stosowany w "indyjskich świątyniach piękna". Perfekcyjną receptą na Udvartanę jest kompozycja sproszkowanych ziół, kasz i specjalnych tradycyjnych, olei ajurwedyjskich (indyjskich).

Masaż udvartana zaleca się przede wszystkim przy nagromadzeniu "ama" u ludzi otyłych, tęgich i z dużą ilością złogów. Intensywnie pobudza przemianę materii w komórkach oraz usprawnia działanie układu krążenia. Dodatkowo także zmniejsza napięcie mięśniowe i stymuluje układ nerwowy. Równocześnie, działając jak peeling, wygładza nierówności skóry. Efektem masażu Udvartana jest usuwanie obumarłych komórek naskórka aby skóra mogła lepiej oddychać i eliminować zbędne toksyny również przez swoją powierzchnię, oraz ułatwia to wnikanie oleju i doskonałe nawilżenie.

Rozróżnia się dwa rodzaje Udvartany:

 • Wersja na sucho polega na wykonaniu masażu wyłącznie na bazie proszku ziołowego. Proszki do masażu mają działanie diuretyczne, przeciwzapalne, detoksykujące. Zioła i zboża w składzie zawierają m.in. kwas krzemowy (jęczmień), witaminę C (agrest indyjski „amla”), która wzmacniają i poprawiają napięcie tkanki. Owoce Amla (Emblica officinalis) w starożytnych tekstach ajurwedyjskich uważane są za najlepszy środek przeciwstarzeniowy. Są także doskonałym środkiem odmładzającym, zawierają dużo naturalnej witaminy C.
 • Z kolei do drugiej wersji masażu używany jest dodatkowo ciężki olej ziołowy. Ma on właściwości detoksykujące i poprawiające krążenie, co jest bardzo ważne w walce z cellulitem.

Efekty po masażu Udvartana:

 • Doskonale oczyszcza i odżywia skórę, staje się ona miękka i elastyczna w dotyku
 • Działa tonizująco na mięśnie, zmniejsz ich napięcie i stymuluje układ nerwowy
 • Ponieważ poprawia metabolizm w mięśniach oraz tkance tłuszczowej czyni cuda w terapii odchudzającej
 • Poprawia krążenie, przyspiesza procesy metaboliczne
 • Usuwa nadmiar wody z organizmu
 • Działa regeneracyjnie i relaksacyjnie
 • Modeluje sylwetkę
 • Jest pomocny w walce z nadmierną potliwością
 • Zwalcza apatię i ogólne zmęczenie

 

Masaż CZEKOLADOWO-KOKOSOWY

Masaż wykonywany na przebiegu masażu ABHYANGA. Początkowo na ciało nanosi się ciepły olej, a następnie naturalną czekoladę połączoną z olejem kokosowym. Masaż głęboko relaksuje i odżywia skórę pozostawiając ją  nawilżoną i niezwykle gładką.


Masaż RELAKSACYJNY

Masaż powoduje rozładowanie napięcia mięśniowego, przynosi rozluźnienie oraz poprawia usuwanie zbędnych metabolitów z komórek naszego ciała.


Masaż GŁOWY Z OLEJOWANIEM

Polewanie głowy ciepłym ayurwedyjskim olejem połączone z intensywnym masażem głowy. Daje niezwykły efekt odprężenia i głębokiego relaksu. Zabieg ten może być łączony z innymi masażami np. z abhyangą czy Lomi-Lomi. Może być wykonywany na sucho bez olejowania głowy.


Masaż TAJSKI STÓP

Masaż tajski stóp bazuje na dwóch technikach: masażu stóp i akupresurze stref refleksologicznych. Obejmuje podeszwę i grzbiet stopy, palce, kostki, łydki oraz okolice kolan. Masaż eliminuje uczucie obolałych i ociężałych nóg, oczyszcza organizm z toksyn, reguluje gruczoły limfatyczne, wspiera system odpornościowy, pracę narządów wewnętrznych, układu hormonalnego i całego organizmu. Zabieg pozytywnie wpływa na działanie mózgu, kojąc nerwy i obniżając poziom stresu. Wpływa korzystnie na poprawę samopoczucia oraz jakość snu.

Masaż tajski stóp wspiera:

 • trawienie
 • pracę mózgu (kontrola stresu lub snu)
 • system hormonalny
 • narządy zmysłu
 • centralny układ nerwowy
 • gruczoły limfatyczne
 • system odpornościowy.

Masaż KLASYCZNY

Masaż klasyczny należy do najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny naturalnej. Opiera się na wielowiekowym doświadczeniu i mądrości tych, którzy dbali o ludzkie zdrowie. Dziś kojarzony jest nie tylko z medycyną, ale i kosmetyką. Oprócz działania  regeneracyjnego, masaż poprawia wygląd skóry i może pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Ponadto pozwala zniwelować napięcie i stres, co poprawia zarówno kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Na masaż klasyczny składa się wiele technik i chwytów. Jego najważniejszym celem jest rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni i usprawnienie krążenia krwi, czyli polepszenie ukrwienia tkanek, co oczyszcza je z toksyn, dotlenia, odżywia i niweluje dolegliwości.  Właściwie wykonany, przy użyciu odpowiednich olejków, może zdziałać cuda. Wykorzystuje się go przy rehabilitacji oraz w profilaktyce.  Jest to równocześnie przyjemna i niezwykle głęboka metoda relaksu, jak i terapeutyczna praca z ciałem. Natężenie docisku dostosowuje się indywidualnie do danego Klienta, gdyż masaż klasyczny przebiegać bezboleśnie. Mylne przeświadczenie, że masaż musi boleć wywołuje dużo szkody, co mija się z celem terapeuty.


Rytuał ARBUZOWA  ROZKOSZ (zabieg na ciało)

Zabieg jest skierowany dla osób potrzebujących relaksu oraz odżywienia skóry. W tym celu ciało jest peelingowane, odżywiane i masowane. Skóra w trakcie zabiegu pozbywa się toksyn, staje się gładka i miękka. Produkty użyte do zabiegu zawierają ekstrakty z arbuza oraz oleje ayurwedyjskie.


Rytuał CZEKOLADOWA ROZKOSZ (zabieg na ciało)

Zabieg jest skierowany dla osób potrzebujących relaksu oraz odżywienia skóry. W tym celu ciało jest peelingowane, odżywiane i masowane. Skóra w trakcie zabiegu pozbywa się toksyn, staje się gładka i miękka. Produkty użyte do zabiegu są na bazie czekolady. Wykorzystuje się tu również oleje ayurwedyjskie.


Masaż KOBIDO – japoński lifting twarzy. Czas trwania -  75 minut

KOBIDO to rytuał podlegający ściśle określonym regułom, bazujący na tradycji medycyny chińskiej importowany do Japonii około XIV wieku naszej ery.

KOBIDO działa na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni, to najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy w Japonii, jeśli nie na świecie. Masaż obejmuje wiele technik takich jak:

 • Masaż tkanek głębokich kręgosłupa, barków, karku, głowy, twarzy, dekoltu.
 • Masaż relaksujący.
 • Masaż drenujący (masaż limfatyczny węzłów chłonnych).
 • Masaż liftingujący.
 • Modelowanie twarzy.
 • Akupresura

Masaż KOBIDO jest nazywany „niechirurgicznym liftingiem twarzy”. Dzięki technikom KOBIDO można naturalnie i z biegiem czasu:

 • Zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne.
 • Zapobiec bądź zmniejszyć efekty starzenia się naszej skóry.
 • Odzyskać młodą twarz poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni.
 • Stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry.
 • Oczyścić skórę usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry dzięki czemu dodamy jej naturalnego blasku.
 • Zniwelować nadmierne napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy.
 • Stymulować produkcję składników skóry – kolagen i elastynę.

Zdrowotne efekty masażu KOBIDO:

 • Reguluje bilans energetyczny całego ciała.
 • Walczy ze stresem.
 • Zapewnia pełny relaks i odprężenie.
 • Zmniejsza efekty bruksizmu.
 • Łagodzi bóle głowy.
 • Zanika sztywność twarzy.
 • Zmniejsza problem z układem pokarmowym.
 • Poprawia wzrok.

Polecany dla osób, które chcą mieć sesję relaksującą połączoną z liftingiem twarzy, mających problem z migrenowymi bólami głowy, bruksizmem (zmniejsza skutki napięć   w obszarze szczękowo-twarzowym), spędzających wiele godzin przed komputerem z „ciężkimi oczami”.

Przeciwwskazania do masażu:

 • Ostre stany zapalne organizmu (gorączka),
 • Botoks (2 tyg. Od zabiegu),
 • Kwas hialuronowy (2 miesiące od zabiegu),
 • Nici liftingujące
 • Stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne),
 • Przerwanie ciągłości naskórka,
 • Wysokie nadciśnienie tętnicze,
 • Ekstracja zębów, stany ropne około zębowe,
 • Trądzik różowaty w fazie zaostrzenia.

 

Dla uzyskania najlepszych efektów rekomenduje się przez pierwszy miesiąc dwie sesje raz na tydzień, następnie w kolejnym miesiącu jedna sesja raz na tydzień, w kolejnych okresach jedna sesja raz
w miesiącu dla podtrzymania efektu.

 


Pielęgnacja japońska - czas trwania 70 min.

Podstawą zabiegu jest masaż twarzy z elementami KOBIDO.

Etapy pielęgnacji:

Oczyszczanie olejowe

 • Oczyszczanie na bazie wodnej
 • Peeling kłaczkowy
 • Tonizacja
 • Serum odżywcze
 • Masaż twarzy, szyi, dekoltu
 • Maska w płacie
 • Odżywienie

Korzyści:

 • Odżywienie i nawilżenie skóry
 • Wygładzenie i rozjaśnienie zmarszczek
 • Rozluźnienie mięśni twarzy
 • Relaks dla ciała i umysłu

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Ostre stany zapalne organizmu (gorączka),
 • Stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne),
 • Przerwanie ciągłości naskórka,
 • Wysokie nadciśnienie tętnicze,
 • Ekstracja zębów, stany ropne około zębowe,
 • Zabiegi medycyny estetycznej (wypełniacze, iniekcje kwasu hialuronowego itp.)
 • Trądzik różowaty w fazie zaostrzenia.

Masaż BelViso – lifting twarzy. Czas trwania -  90 minut

BelViso to rytuał holistyczny działający na głębokie warstwy, mięśnie, powięzi i skórę.
Charakteryzuje się poszczególnymi etapami i technikami z wykorzystaniem pracy manualnej i przyrządowej (pałeczki bambusowe oraz bańka próżniowa).

Masaż obejmuje następujące etapy:

 • Demakijaż.
 • Masaż pulsacyjny całego ciała.
 • Uwalnianie głowy.
 • Drenaż limfatyczny twarzy, szyi i dekoltu (manualny, pałeczkami).
 • Lifting (manualny, pałeczkami)
 • Opracowywanie zmarszczek bańką próżniową.
 • Nakładanie kremu i wyciszenie.

Masaż BelViso z włoskiego oznacza” piękną twarz”:

Wskazania do masażu BelViso:

 • Likwidacja zmarszczek, skóra postarzała.
 • Likwiduje napięcia mięśniowe.
 • Zapewnia pełny relaks i odprężenie.
 • Zmniejsza efekty bruksizmu.
 • Łagodzi bóle głowy.
 • Zanika sztywność twarzy.

Polecany dla osób, które chcą mieć sesję relaksującą połączoną z liftingiem twarzy, mających problem z migrenowymi bólami głowy, bruksizmem (zmniejsza skutki napięć   w obszarze szczękowo-twarzowym), spędzających wiele godzin przed komputerem z „ciężkimi oczami”.

Przeciwwskazania do masażu:

 • Ostre stany zapalne organizmu (gorączka),
 • Botoks (2 tyg. Od zabiegu),
 • Kwas hialuronowy (2 miesiące od zabiegu),
 • Nici liftingujące
 • Stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne),
 • Przerwanie ciągłości naskórka,
 • Wysokie nadciśnienie tętnicze,
 • Ekstracja zębów, stany ropne około zębowe,
 • Trądzik różowaty w fazie zaostrzenia.

Dla uzyskania najlepszych efektów rekomenduje się przez pierwszy miesiąc dwie sesje raz na tydzień, następnie w kolejnym miesiącu jedna sesja raz na tydzień,
w kolejnych okresach jedna sesja raz w miesiącu dla podtrzymania efektu.


Okłady borowinowe z borowiny połczyńskiej: 

Borowina Połczyńska
Jest naturalnym surowcem leczniczym biochemicznie czynnym o wysokiej aktywności biologicznej, który powstał na skutek długotrwałego rozkładu roślin.
Zawiera wiele aktywnych czynników m.in. bituminy, woski, żywice, enzymy, aminokwasy, białka, estrogeny, makro i mikroelementy: magnez, wapń, potas, żelazo, sód,  glin.

Wskazania:
Choroby reumatyczne, procesy zwyrodnieniowe kości i stawów,  stany pourazowe kości, stawów i mięśni, zapalenie korzonków nerwowych, choroby skóry, przewlekłe zapalenia przydatków, klimakterium, niedokrwienie kończyn,
Borowina wykazuje działanie ujędrniające, nawilżające, regenerujące, antycellulitowe i odchudzające.

Przeciwskazania:
Nowotwory, ostre stany chorobowe, ciąża, gruźlica, zapalenie żył, żylaki, miażdżyca i cukrzyca, nieuregulowane nadciśnienie, choroby nerek, niewydolność sercowa i oddechową, czynna postać RZS, nadczynność tarczycy, wrzody, anemia.

Przebieg zabiegu:
Borowina lecznicza przed zabiegiem zostaje podgrzana do około 42-46 stopni Celsjusza. Po jej nałożeniu na ciało, obszar ten owija się folią, co pozwala dłużej zachować wysoką temperaturę. Po około 20 minutach taki okład zostaje usunięty, a skóra dokładnie oczyszczona. Zabieg przeprowadzany jest zwykle w seriach 2-4 okładów tygodniowo, przez okres około 3 do 4 tygodni.

 


 

PRZECIWWSKAZANIA:

Przeciwwskazania bezwzględne przy masażu i zabiegach na ciało:

zmiany nowotworowe, ostre stany zapalne, stany chorobowe (np. grypa, przeziębienie), choroby zakaźne, gruźlica, krwotoki i skłonności do ich wystąpienia, tętniaki, wady serca, choroba wrzodowa żołądka z krwawieniem, zaburzenia czucia, choroby psychiczne, choroby jelit z owrzodzeniem i krwawieniem, kamica wątrobowa i nerkowa, ciąża (chyba, że lekarz zaleci inaczej), zmiany miażdżycowe, zakrzepy, niewydolność krążenia, obrzęki niewiadomego pochodzenia, astma (stan ostry), pacjent pod wpływem leków przeciwbólowych, psychotropowych, przeciwzapalnych lub alkoholu, stan bezpośrednio po operacjach i zabiegach chirurgicznych, choroby wirusowe i bakteryjne, osteoporoza, łamliwość kości, narkomania, stan po bezpośrednim przegrzaniu tkanek (sauna).


 

Przeciwwskazania względne przy masażu i zabiegach na ciało:

żylaki kończyn dolnych (można masować inne części ciała), skłonność do pękania naczyń (można masować inne części ciała), tendencje do wylewów podskórnych, przerwanie ciągłości skóry, reakcje alergiczne, przebyty udar, wylew, padaczka, nadciśnienie tętnicze powyżej 160/95 mgHg, przyspieszone tętno, zmiany skórne (trądzik, łuszczyca, wypryski owrzodzenia), stany po przebytym zawale mięśnia sercowego, miesiączka.

 

FAQ:

Jak przygotować się do masażu/zabiegu na ciało:

 • Na 2 dni przed masażem nie wykonywać depilacji oraz ostrych peelingów ciała.
 • Przed masażem należy się wykąpać. Jeśli ktoś przychodzi np. prosto z pracy, w gabinecie znajduje się prysznic, z którego można skorzystać przed i po masażu.
 • Jeśli masaż będzie obejmował stopy (wszystkie ayurwedyjskie i orientalne*) dobrze jest odpowiednio wcześniej wykonać pedicure lub peeling (lepsza absorpcja nakładanych składników odżywczych).
 • W przypadku masażu twarzy i dekoltu (Lomi-Lomi, Ratnaabhyanga, Jambira Pinda Sweda, masaż głowy) należy wykonać demakijaż.
 • Bielizna – należy liczyć się z tym, że może zostać ubrudzona olejkami, czekoladą, dobrze więc mieć bieliznę przeznaczoną tylko na tę okazję, a także czystą bieliznę na zmianę. Zapewniamy jednorazową bieliznę zabiegową (stringi), czyste ręczniki/chusty do masażu i pod prysznic, żel do ciała i szampon.
 • Masaż wykonuje się na nagim ciele. Nie obejmuje on części intymnych, które zawsze są zakryte ręcznikiem.
 • Na czas trwania masażu zostaną Państwo poproszeni o zdjęcie wszelkiej biżuterii. Dzięki temu masażysta będzie miał swobodny dostęp nawet do najdrobniejszych części Państwa ciała, jak uszy czy palce. 
 •  Godzinę przed masażem należy zjeść lekki posiłek tak by organizm nie czuł głodu, ale również żeby nie był obciążony trawieniem w trakcie wykonywania masażu. Bezpośrednio przed masażem nie należy pić kawy, herbaty by nie pobudzać organizmu. Polecamy natomiast uzupełnianie płynów w organizmie, poprzez picie niegazowanej wody mineralnej przed (maksymalnie na godzinę przed masażem) i po zabiegu. 
 • Masaż ajurwedyjski, orientalny jest formą uspokojenia, wyciszenia organizmu zalecamy, aby ten czas spędzić w ciszy.
 • Jeśli będziecie mieć Państwo jakieś uwagi, pytania w trakcie zabiegu związane z masażem prosimy je zadawać.
 • Trzeba liczyć się z tym, że po masażu jest się natartym olejem, wiec jeśli prysznic nie wchodzi w grę, warto mieć ubranie, które ewentualnie może się ubrudzić. Po masażu twarzy, szyi, głowy włosy także mogą być  natłuszczone.

 

 

 

 

Fitness Club Zahir
ul. 1-go Maja 25
44-330 Jastrzębie-Zdrój


kom.: +48 784 003 678
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8.00 - 21:30
Sobota: 8:00 - 16:00
Niedziela: 8:00- 14:00

klub@zahir.com.pl
www.zahir.com.pl
refresh captcha

BEATA OBRACAJ

Z wykształcenia jestem filozofem. Trzy lata temu zaczęłam swoją praktykę Ashtanga jogi. Miałam okazję uczyć się u Balu Thevera w Arambol w Indiach, w Ashtanga Yoga Paris we Francji pod okiem Agaty Wasko. Moją miłość do jogi zawdzięczam wspaniałej nauczycielce Ewie Juszczyk – u której praktykowałam w Orion Healing Centre Koh Phangan w Tajlandii. Obecnie jestem w trakcie kursu nauczycielskiego Yoga Alliance 200 u Julio Papi - Daanasana School of Yoga z Hiszpanii. Ukończyłam szkolenia instruktorskie w zakresie gimnastyki dla osób starszych oraz terapeutycznego treningu dna miednicy.

×

KLAUDIA SOŁTYS

Pięściarka Bokserskiego Klubu Sportowego Jastrzębie, związana blisko 9 lat z klubem. Reprezentantka Jastrzębia, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i Śląska oraz brązowa medalistka Mistrzostw Unii Europejskiej.
Studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu na kierunku wychowanie fizyczne.

×

ANITA JONKISZ

2022-09-06

Ambitna, pracowita, zdeterminowana do działania, zawsze z uśmiechem na twarzy i pozytywnym nastawieniem.
Na początku ukończyłam kurs na trenera personalnego i od tego się zaczęło. kolejne kursy, warsztaty i szkolenia, aż zdecydowałam się na pracę w charakterze Trenera Personalnego.
 
Ukończyłam licencjonowany kurs i od tego momentu zakochałam się w treningu siłowym.
- TRENER PERSONALNY - Akademia szkolenia trenerów sportu i rekreacji AST.
- INSTRUKTOR Power Pump - Rock Fit Academy.
 
Dla mnie w pracy najważniejsze jest bycie sobą, ale również bycie profesjonalistką w tym, co się robi.
Praca jako trener personalny i instruktor Power Pump daje mi dużo satysfakcji i radości , w szczególności, kiedy widzę efekty mojej pracy.
 
Anita Jonkisz 

×

PATRYCJA MĄCZKA

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu o specjalności Menedżer Sportu. Instruktor rekreacji ruchowej fitness - nowoczesne formy gimnastyki. Ukończone studia podyplomowe z zakresu Dietetyki (doradca żywieniowy).
Uczestniczka wielu międzynarodowych konwencji fitness, szkoleń oraz warsztatów:

Warsztaty międzynarodowe „All about ball" – Andreas Goller.
Warsztaty fitness Katowice z zakresu zajęć: aerodance, latin dance, funk, aerobox, strech.
Międzynarodowa konwencja FitStyle Winter - Kielce.
Międzynarodowe konwencje fitness ”EURO FITNESS STAR Convention & Education” – Bielko-Biała z zakresu:
- pilates, pilates dance,
- step
- interval training, TBC, ABT,
- functional training,
- mental body, body ball, ioball, kettlebell,
- tabata, step funkjonalny, deepwork.
Szkolenie TRENING W PODWIESZENIU - TRX – RockFit Katowice.
Szkolenie JUMP4FIT w Łodzi.

×

MAGDA GOŁOFIT

2022-09-04

Sport towarzyszy mi od najmłodszych lat, dlatego też bycie aktywną z czasem przeraziło się w zawód. Praca trenera i instruktora daje mi ogromną satysfakcję i radość.
Uwielbiam aktywnie spędzać wolny czas, długie spacery, wycieczki w góry, sporty wodne dają mi mnóstwo sił i energii.
Ponadto kocham pracę z ludźmi, jest mi ogromnie miło jak na twarzach moich podopiecznych i uczestników zajęć mimo zmęczenia się szeroki uśmiech.
Magda Gołofit ♥️
 
Kwalifikacje: 
- TRENER Personalny i Instruktor Fitness, Fit Academy,
- STRETCHING INSTRUKTOR, Profi Fitness School,
- Programowanie treningu siłowego, Global Sport Academy,
- Dietetyka i suplementacja w sporcie,
- Podstawy odżywiania,
- Zaawansowane systemy odżywiania,
- Kettlebells hardstyl, A4adademy,
- Fitness Exercise balls , Akademia Mistrzostwa Sportowego,
- Zaawansowany trening siłowy, Profi
- Strategia doboru ćwiczeń, Vademecum Pośladków cz. 1 Akademia Hipertrofii
- Professional fitness PUMP&TONE INSTRUKTOR

×

SONIA PIETRASZEK

Od 12 lat instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness - aerobik. Absolwentka AWF-u we Wrocławiu. Jej ulubioną formą zajęć są choreografie na STEPIE oraz treningi wzmacniające (ABT, TBC itp.) o wysokiej intensywności. Uczestniczka licznych szkoleń i konwencji fitness:
- szkolenie Fit and Jump w Łodzi
- szkolenie Open Mind - BOSU
- szkolenie Trening w podwieszeniu RockFit Academy - TRX
- szkolenie Elite Baby and Elite Mum - dla kobiet w ciąży i z małymi dziećmi
- szkolenia i warsztaty w Elite Poland Fitness School:
    -  Power Step
    -  Perfect Idea dance
    -  Wertical Step
    -  Double Step
    -  Power Step Conbination
- Functional Day 2015
       - Step, Bosu, Tabata, Interval Training
- Międzynarodowa Konwencja FitStyle Winter 2013r. - Kielce
- Liczne Szkolenia i Konwencje w Euro Fitness Star Convention & Education Bielsko Biała od 2007r. do nadal
- Warsztaty Reebok University dance & step - Gliwice
- Warsztaty w AeroClass AWF Katowice:
       - Dance Workshop
       - Step & Dance Workshop

×